Monday, June 6, 2011

Armastus

Lihtne on ilus...
Tõeline armastus on lihtne. Armastus on ilus. Armastus mehe ja naise vahel on inimmaailma lihtne ja ilus algläte. Puhas ja klaar. Ent sellegipoolest on armastusel lõputult võimalusi, maitseid ja toone, sest igaühe jaoks on lihtsus omamoodi. Armastust ennast ei saagi näha või sõnada või maalida. Saame rääkida asjust, millele armastus annab mõtte ja sära.

Paberile joonistatud-tikitud armastus võttis seekord sooja kohvi lõhna kuju. Täpiliseks tikitud tassidest voogavad aroomid keerlevad üheks hõljuvaks kohvilõhnaks, mis tahab lennelda lõpmatusse. Kired ja tunded...
Teisel korral jäi paberile punaküpsetest õuntest pungil puu. Viljakas ja elujõuline...
Ja mõnikord ootab pesus kaduma läinud sokk pikalt oma paarilist. Ometi läksid nad pesuringile üheskoos aga pesuringilt tulles on üks pool kadunud. Kuis’ on see võimalik? Ühel päeval ripuvad triibusokid jälle koos pesunööril suvepäikese lembuses. Lähedus ja andeksandmine.
Armastuse märke leiab igalt poolt.

Jaanipäeval ulatab koit hämarikule käe. Kohtuvad punava õhtupäikese kuum tundelisus ja sinava hommiku-udu jahe ratsionaalsus. Armastuse lihtsus on sillaks kõige suuremate erinevuste vahel. Armastus teeb imesid. Armastus on lihtne. Lihtne on ilus.


See lugu valmis koostöös ajakirja Kodu&Aed rubriigiga 'Naiselikud nõksud'. Vaata ajakirja juuni numbrit.

1 comment: